Együtt, egymásért, a hajléktalanságért!
Segítsük együtt a hajlék és fedélnélkül maradt embertársainkat
visszavezetni a munka világába!
MENÜ

.

Együtt, egymásért, összefogással a

hajléktalanná vált embertársainkért!

 

A szociális és mentális gondozást egyéni nyilvántartó lapon rögzítjük, róluk az előírt egységes számítógépes nyilvántartást vezetünk be.


Népkonyha a rászorulók számára napi egyszeri meleg étel elfogyasztására ad majd lehetőséget, szociális munkás elérhetőségével. De biztosítjuk a fürdési, tisztálkodási, mosási, szárítási lehetőségeket is.


Nappali melegedő 10-18-ig tart majd nyitva.

Napközben pihenésre, hasznos időtöltésre (tévé,  olvasás: könyv, újságok, stb.) mosásra, információk szolgáltatásra, ügyintézésre, étkezésre biztosít lehetőséget, együttműködve az utcai szociális szolgálattal.

Külön helyiségekben lehetővé tesszük és szervezzük majd a kiscsoportos beszélgetéseket.

A munkaerő-piaci helyzetük megváltoztatása, javítása érdekében tanfolyamokat, speciális igények kielégítését szolgáló foglalkozásokat szervezünk.

Az Utcai szociális szolgálatra kiemelt figyelmet fordítunk.

A szervezeti egységek nyitva tartásának idejében is biztosítja az utcai szociális munka során kialakított kapcsolattartási rendet a kliensek, és a segítők között.

Minden munkatársunk végez utcai szociális munkát.

Célunk az ellátatlan, utcán életvitelszerűen tartózkodó egyének, csoportok szociális és mentális segítése, egyéb területen is.

Utcai munkásaink meghirdetett ügyeleti időben, telefonos személyes elérhetőséget biztosítanak a hozzájuk fordulóknak.

A felderítettek "vackairól", folyamatos térképet készítünk. A felderítés az érintettek igényeinek felmérését is tartalmazza.


Ezekre az igényfelmérésekre, valamint szolgálatunk folyamatos és körültekintő működésének eredményének köszönhetően az utcán életvitelszerűen élők számára - folyamatosan - sokféle szolgáltatást is hozunk létre, amelyet működtetünk.


Ezek közül a legfontosabbak:

A krízisidőszakban minden nap

- meghatározott találkozási pontokon

- teát és élelmet, illetve egy hétre való ételadományt adunk

- öt fok alatt naponta kétszer járjuk be a találkozási pontokat, illetve felkeressük

- a Vacoktérképünk alapján

- a hajléktalan embereket.

- tíz fok alatt napi háromszor is bejárjuk az ismert, felderített helyszíneket.

Folyamatosan fürdésre, mosásra biztosítunk lehetőséget az intézményben.

 

Szükség esetén "behozzuk" a hajléktalan embereket az intézményeinkbe.
Külön ún. krízisszoba kialakítását is tervezzük, működtetünk azokra az esetekre, amikor ügyfeleink -állapotuk miatt egyébként - nem vehetnék igénybe az intézmény szolgáltatásait pl. ittasság.

Minden olyan lehetőség megteremtését tervezzük, amelyek lehetővé teszik az utcán élő hajléktalan emberek állapotának elviselését, javítását egész éven keresztül.

Szociális információs szolgálatunkat 24 órán keresztül tervezzük működtetni, melynek elsődleges célja krízishelyzetek megoldása, a szolgálatok szervezése, kapcsolattartás más intézményekkel.

Tájékoztatás az igénybe vehető szolgáltatásokról, folyamatos segítségnyújtás. Kapcsolatot tart a Diszpécserszolgálattal.

Terveink szerint, az egyéni esetkezelés során az Etikai kódex iránymutatásait figyelembe véve, a klienseket egyenrangú félként, az emberi méltóságot szem előtt tartva, az önfenntartó képességét erősítve segítjük.

Az egyéni esetkezelés alatt a döntéseket közösen hozzuk meg gondozottjainkkal, de a kezdeményezést átengedjük a kliensnek.

Segítséget kérünk és várunk a fenti programjaink gyors és szakszerű beindításhoz, az ellátások és a gondozottakkal történő rendszeres foglalkoztatók kialakításához!

Kérünk minden olyan szociálisan érzékeny embertásunkat, adja meg segítségét úgy anyagi támogatásban, mint egyéb felajánlásban!

Köszönjük.

 

 

 

 

Asztali nézet